OKP.110.4.2023

OGŁOSZENIE O NABORZE

Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH ½ etatu

1. Wymagania niezbędne :

  1. obywatelstwo polskie,
  2. posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  3. niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  4. nieposzlakowana opinia,
  5. wykształcenie wyższe, preferowane z zakresu nauk prawnych,
  6. staż pracy minimum 3 lata, w tym staż na stanowisku związanym z ochroną danych osobowych,
  7. wiedza na temat prawa i praktyk w dziedzinie ochrony danych osobowych,
  8. znajomość ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz innych przepisów o ochronie danych osobowych,
  9. znajomość obsługi komputera (pakiet MS Office),
  10. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na  stanowisku inspektora ochrony danych.

2. Wymagania dodatkowe:

  1. preferowane doświadczenie zawodowe w jednostkach samorządu terytorialnego,
  2. preferowane studia podyplomowe bądź kurs z zakresu ochrony danych osobowych lub bezpieczeństwa informacji,
  3. wiedza z zakresu zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym samorządu województwa,
  4. umiejętność analitycznego myślenia, samodzielność działania, rzetelność, zaangażowanie, odpowiedzialność, komunikatywność.

3. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

1. wypełnianie zadań inspektora ochrony danych zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności:

  1. nadzorowanie przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku,
  2. wspieranie administratora w realizacji obowiązków wynikających z RODO,
  3. przygotowywanie wewnętrznej dokumentacji w obszarze ochrony danych osobowych (m.in. procedur, wytycznych, instrukcji, umów),
  4. okresowy przegląd obowiązków informacyjnych, klauzul, umów powierzenia, przygotowywanie oraz opiniowanie umów powierzenia przetwarzania danych osobowych,
  5. pełnienie funkcji punktu kontaktowego dla organu nadzorczego w kwestiach związanych
    z przetwarzaniem danych osobowych,
  6. budowanie świadomości wśród pracowników Ośrodka w zakresie obowiązków związanych z ochroną danych osobowych (m.in. poprzez przeprowadzanie szkoleń), a także doradztwo w powyższym zakresie,
  7. nadzorowanie procesu wydawania upoważnień do przetwarzania danych osobowych, ich zakresu oraz prowadzenie ewidencji ww. upoważnień,
  8. prowadzenie rejestru czynności przetwarzania oraz rejestru kategorii czynności przetwarzania,
  9. zarządzanie naruszeniami ochrony danych i w razie potrzeby zgłaszanie ich organowi nadzoru oraz informowanie osób, których dane dotyczą w tym zakresie,
  10. monitorowanie otoczenia prawnego, w szczególności zmian w przepisach, wytycznych, rekomendacji organu nadzoru w zakresie ochrony danych,
  11. zapewnienie zgodności działalności Ośrodka oraz stosowanych rozwiązań organizacyjnych z wymogami rozporządzenia RODO oraz innych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych.

4. Warunki pracy na danym stanowisku:

Praca administracyjno-biurowa z obsługą komputera wykonywana w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, ul. Kombatantów 7. Budynek dwupiętrowy z windą. Praca w niepełnym wymiarze czasu pracy – ½ etatu (20 godzin tygodniowo).

5. W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia niniejszego ogłoszenia, wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

6. Wymagane dokumenty:

  1. list motywacyjny,
  2. życiorys (CV) z opisem przebiegu pracy zawodowej, zawierający informację o stażu pracy,
  3. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, którego wzór stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia,
  4. kserokopie dokumentów potwierdzających staż pracy (świadectw pracy, zaświadczeń),
  5. kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  6. kserokopie innych dokumentów potwierdzających posiadane dodatkowe kwalifikacje,
  7. oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu
    z pełni praw publicznych;
  8. oświadczenie kandydata o niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  9. oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie
    z art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych
    i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 2016.119.1), w celach przeprowadzenia naboru na stanowisko inspektora ochrony danych,
  10. podpisana przez kandydata klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych do celów rekrutacyjnych,
  11. oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku inspektora ochrony danych,
  12. inne, które kandydat uważa za ważne dla jego przyszłej pracy.

7. Termin i miejsce składania dokumentów:

Osoby zainteresowane prosimy o składanie ofert osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres:

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku,

15-110 Białystok, ul. Kombatantów 7

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym  imieniem i nazwiskiem, adresem zwrotnym i dopiskiem "Nabór na stanowisko – Inspektor ochrony danych” – OKP.110.4.2023 na powyższy adres lub dostarczyć osobiście do pokoju nr 116.

Termin składania ofert upływa z dniem 28 marca 2023 r. o godz. 15.30 - decyduje data i godzina  złożenia oferty do ROPS w Białymstoku. Aplikacje dostarczone po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.

8. Informacje dodatkowe:

Uprzejmie informujemy, że nadesłanych ofert nie zwracamy, jednocześnie zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane ogłoszenia.

Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku  oraz na tablicy ogłoszeń Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku ul. Kombatantów 7. Informacja telefoniczna: 85 744 71 45 wew. 120.

Lista zawierająca imiona i nazwiska oraz miejsce zamieszkania kandydatów, którzy spełniają wymagania  formalne  określone w ogłoszeniu o naborze zostanie upowszechniona w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zgłoszenia kandydatów złożone po terminie, w inny sposób niż określony w ogłoszeniu, bez kompletu wymaganych dokumentów, nie będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Złożonych i nie wykorzystanych w procesie rekrutacji dokumentów Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku nie odsyła. Kandydat może je odebrać w terminie 7 dni od dnia zakończenia procesu rekrutacji. Nieodebrane dokumenty przekazywane są do archiwum zakładowego.

Udostępniający: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku

Wytwarzający/odpowiadający: Rajewska-Nikonowicz Elżbieta - Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku

Data wytworzenia: 2023-03-14

Wprowadzający: Mariusz Jaroszuk

Data modyfikacji: 2023-03-14

Opublikował: Mariusz Jaroszuk

Data publikacji: 2023-03-14